Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Pracownik PKP PLK - kolejarz, czy już nie? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Pracownik PKP PLK - kolejarz, czy już nie? (/thread-3306.html)

Strony: 1 2


- loony - 30.03.2013

Skoro już odgrzebaliśmy temat... nie mogę się powstrzymać przed komentarzem: od kiedy pracownik PLK to kolejarz? ;-D


- rustsaltz - 31.03.2013

A kim jest? Cukiernikiem?


- przewoz - 31.03.2013

A w ogóle w jakich dostają i jacy? Na pewno wszyscy nie dostają w budżetówce, na pewno...


- rustsaltz - 31.03.2013

Warsztat ma niedziele płatne 100%, ekstra dodatków niet.


- loony - 01.04.2013

rustsaltz napisał(a):A kim jest? Cukiernikiem?
Skoro już podałeś przykład - to tak jakbym mówił, że jestem piekarzem, będąc kierowcą busa rozwożącym chleb po sklepach.


- rustsaltz - 01.04.2013

To kto jest kolejarzem, jeżeli nie jest nim pracownik PKP PLK?


- mikrobart - 01.04.2013

loony napisał(a):od kiedy pracownik PLK to kolejarz?
Wybacz, ale brednie opowiadasz okropne ;-)

Przypominam, że nie o tym jest ten temat.


- Ariel Ciechańsk - 01.04.2013

loony napisał(a):Skoro już podałeś przykład - to tak jakbym mówił, że jestem piekarzem, będąc kierowcą busa rozwożącym chleb po sklepach.

No cóż... Twój brak wiedzy jest tu jeszcze bardziej rażący niż w przypadku szopy w Wolsztynie. Można się kłócić, czy urzędnik pracujący na kolei jest kolejarzem, ale myślę, że co do wszelakich służb eksploatacyjnych w tym inżynierii ruchu czy służb utrzymania w PKP PLK nie powinno być żadnych wątpliwości. Do książek marsz Panie Przyszły Redaktorze!!


- loony - 01.04.2013

Ariel Ciechańsk, właśnie o biurwach mówię.


- rustsaltz - 01.04.2013

Biura nie pracują w niedziele...


- Ariel Ciechańsk - 01.04.2013

loony napisał(a):Ariel Ciechańsk, właśnie o biurwach mówię.

Ale PLK to także spora grupa zatrudniona w inżynierii ruchu i utrzymaniu infrastruktury, którą jednym ruchem zaliczasz do "biurwy". Do książek marsz!


- loony - 01.04.2013

Ariel Ciechańsk, prawda, uogólniłem nie wyjaśniając o co mi chodzi. Mea culpa.


- MichałŁ - 02.04.2013

loony napisał(a):Skoro już odgrzebaliśmy temat... nie mogę się powstrzymać przed komentarzem: od kiedy pracownik PLK to kolejarz? ;-D

Kiedyś rozmawiałem z pewnym pracownikiem dawnego kolejowego ośrodka wypoczynkowego, który opowiadał mi, że za dawnych czasów (poprzedni ustrój) miał takie same suweniry jak każdy inny kolejarz (zniżki na bilety, przydział węgla itp.)

Co do tego czy pracownicy PLK to kolejarze to nie dziwie się nie dziwię bo dla wielu MK na kolei istnieje tylko jeden zawód, maszynista.
Wystarczy rozejrzeć się po forach i widać takie przykładowe tematy;
Jak zostać maszynistą? , Gdzie przyjmują na maszynistę? ,IC przyjmuje maszynistów? itd.
A czemu jeszcze nigdy nie spotkałem zie w wątkiem Jak zostać dyżurnym ruchu, ustawiaczem, rewidentem, toromistrzem, "pająkiem"?


- pasazerka - 03.04.2013

dziwię się torowi, jaki przybrała dyskusja. Jak nazwać więc człowieka, który pracuje w Polskich Liniach Kolejowych? Widzę, że nie dowiem się od Was o tych dodatkach, dopowiem jednak jedną rzecz, mój mąż jest toromistrzem. Znam osoby, które pracują w PKP Energetyka (kolejarze, elektrycy, czy cukiernicy?, nie skończyli żadnej z tych szkół), które dostają duże dodatki na święta. PS. kiedy mąż pracował w innej spółce kolejowej dostawał pieniądze na święta, a wtedy był zwykłym monterem.


- rustsaltz - 03.04.2013

Trzeba rzucić okiem w umowę o pracę, tam pisze wszystko o systemie wynagrodzeń.