Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kierunek kształcenia a praca na kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kierunek kształcenia a praca na kolei (/thread-1732.html)

Strony: 1 2 3


- Szymon - 29.01.2012

Dziękuję że kolega tak obszernie mi to wyjaśnił.Już wiem sporo więcej.Jeśli chodzi o wyniki w nauce - nie jest źle,tylko z matematyki mam 2 (czasem nawet 1 :lol: ) ale ona chyba aż tak bardzo potrzebna nie jest.U mnie jest tak samo - też jestem zdolny,ale dość leniwy.Wcale nie czuję też żeby praca na kolei była marnowaniem potencjału - według mnie to nawet prestiżowe zajęcie :-O ;-) .A teraz niech mi kolega jeszcze powie jak zostać tym zawodowym maszynistą ( nie poddam się tak łatwo :-> ) mniemam że do IC trzeba mieć z 10 letnie doświadczenie - ale OK - nie muszę odrazu iść na expresy.Zresztą wiem że nikt odrazu nie idzie na expresy.A czy mogę też wiedzieć jakie są zarobki maszynistów i czy dużo wyższe są w prywatnych spółkach :?


- ET40 - 29.01.2012

Po liceum nie ma się żadnego konkretnego fachu ani umiejętności. Bez ukończenia szkoły policealnej lub studiów (i to dobrych) startując na rynek pracy po samym LO ma się małe szanse na cokolwiek innego, niż smażenie hamburgerów. Piszę o obecnych realiach, kilka-kilkanaście lat temu może było lepiej, nie wiem.
Po technikum też nie jest łatwo, ale na pewno łatwiej znaleźć pracę, niż po LO. Jest się już wtedy osobą w jakimś stopniu wykwalifikowaną.

Lubuszanin napisał(a):Fajnie że masz kolejowe zainteresowanie, ale może też to niech będą zainteresowania tylko. Ja interesowałem się motoryzacją, ale stwierdziłem że mimo wszystko niech to pozostanie w kręgach hobby.
I to jest rozsądne podejście. Niektórzy musieli się sparzyć, żeby dojść do tego samego wniosku. Pozostawiam to pod rozwagę @Szymona.

Szymon napisał(a):tylko z matematyki mam 2 (czasem nawet 1 ) ale ona chyba aż tak bardzo potrzebna nie jest
Podejrzewam, że jest potrzebna.

Cytat:A czy mogę też wiedzieć jakie są zarobki maszynistów i czy dużo wyższe są w prywatnych spółkach
Maszyniści generalnie nie głodują, ale rozmawiamy raczej o tym, co będzie za 4-5 lat - a to już wróżenie z fusów, bo nie wiemy, jakie płace będą wtedy i czy w ogóle będzie praca w tym zawodzie.


- Lubuszanin - 29.01.2012

Cytat:według mnie to nawet prestiżowe zajęcie :-O ;-)
-Robert, gdzie pracujesz tak wgl.
- na kolei, konduktorem jestem
- aaa... eee... Ty wczoraj zepsuł mi sie samochód, wiesz .........

Cytat:A teraz niech mi kolega jeszcze powie jak zostać tym zawodowym maszynistą ( nie poddam się tak łatwo :-> ) mniemam że do IC trzeba mieć z 10 letnie doświadczenie
Jak jest nabór to po kolejówce jesteś zatrudniany jako pomocnik, potem już jako etatowy maszynista na V>120km/h. Potem w miarę zdobywania doświadczenia można awansować.


- Szymon - 29.01.2012

No bez przesady z tym konduktorem - ja nic nie mam do tej pracy :-O .

W poprzednim poście zapomniałem dodać że smykałkę techniczno-elektroniczną mam,więc wykresy maszynisty aż takie straszne mi nie będą.Jeśli interesujecie się motoryzacją - mój brat ma BMW E38 750iL Z 2000 roku.Ostatnio sam mu naprawiałem błąd w komputerze pokładowym,więc lokomotywa też przejdzie,bo jak sami wiecie to dość skomplikowane auto...

W sprawie kolejówki - w Łodzi będzie tylko technik transportu albo dróg i mostów kolejowych.Domyślam się że Pan Lubuszanin miał raczej na myśli to co jest w WCE,gdyż jak mniemam po "łódzkich" kierunkach mnie nie przyjmą...


- rustsaltz - 02.02.2012

Szymon napisał(a):Ostatnio sam mu naprawiałem błąd w komputerze pokładowym
Pytanie na ile to był fartTongue

Cytat:więc lokomotywa też przejdzie,bo jak sami wiecie to dość skomplikowane auto
Obecnie każde jest skomplikowane. Lokomotywa też. Ale to zależy co kto ogarnia.


- Szymon - 02.02.2012

rustsaltz napisał(a):
Szymon napisał(a):Ostatnio sam mu naprawiałem błąd w komputerze pokładowym
Cytat:Pytanie na ile to był fartTongue

Oj tam oj tamWink - najważniejsze że cała elektronika znów działa prawidłowo.A czy to był fart czy też moje umiejętności to tak mniej więcej 50/50 :-> :lol: .

Jeśli chodzi o lokomotywy to niestety tu już tak dobrze się nie znam...właściwie prawie wcale :-| ,no ale jakby wystąpiły jakieś problemy np; w szkole,to na rowerek i prujemy do lokomotywowni Zduńska Wola - Karsznice.Tam poprosiłbym chłopaków o radę/pomoc i powinno być dobrze ;-) .


- DamianT - 19.12.2013

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podpinam się tutaj (no chyba, że moderatorzy wizą to inaczej, to wydzielcie proszę bądź przenieście do innego tematu Smile ).

W Częstochowie przy jednym z techników planowane jest uruchomienie nowego kierunku o nazwie technik energetyk transportu szynowego. Po rozmowie z w-ce dyrektorem tegoż technikum dowiedziałem się, że początkowo nauka na tym kierunku ma być ukierunkowana pod transport tramwajów (związane przede wszystkim z PESĄ). Czy wystartuje? Wszystko zależy od ilości chętnych. musi być co najmniej 28 osób. Po skończeniu tego kierunku "będzie się miało wszelkie papiery do pracy w tym zawodzie". A w przyszłości być może rozciągną nauczanie także do spraw kolejowych.


- rustsaltz - 19.12.2013

Na uprawnienia tramwajarza trzeba miec 21 lat chyba, wiec ktos kantuje.


- DamianT - 20.12.2013

A gdzie ja napisałem, że tam będą kształcić na motorniczych?


- rustsaltz - 20.12.2013

Cytat:Po skończeniu tego kierunku "będzie się miało wszelkie papiery do pracy w tym zawodzie"
Smile


- DamianT - 23.12.2013

i tam jest słowo motorniczy? Wink
OK, może nie znam pojęcia tego słowa. Mnie się zawsze to kojarzyło z osobą, która prowadzi tramwaj. Ta nazwa ma szersze pojęcie?


- rustsaltz - 23.12.2013

No skoro:
Cytat:nauka na tym kierunku ma być ukierunkowana pod transport tramwajów
i:
Cytat:"będzie się miało wszelkie papiery do pracy w tym zawodzie"
No to chyba logiczne, że uprawnienia motorniczego są w środku. Chyba, że chodzi o transport tramwajów innymi środkami transportu Wink


- DamianT - 25.12.2013

OK, wiesz co, aż dopytam przy najbliższej okazji i podzielę się informacjami. Dobrze wiesz, że dla mnie te tematy to czyste hobby i zwyczajnie mogłem coś pomieszać Smile


- Domio - 10.01.2014

Szymon: Co do IC to ogłaszają nabór co rok, przecież czasy szkolenia przez pomocnika już minęły teraz się idzie drogą Licencji którą można zrobić na własny koszt i można mieć samo LO i znaleźć zatrudnianie w jakiejś spółce, przecież oprócz IC jest jeszcze np. Cargo, ostatnio była nawet na RK oferta pracy w DBSRP na ucznia maszynistę. Oczywiście pierwszeństwo mają osoby które są po TE/TM. A braki na kolei są i jeszcze przez kilka lat będą...bo w rok czy dwa lata samo IC nie wyszkoli sobie 100 samodzielnych maszynistów.


- MlodyOi - 31.03.2014

Witajcie użytkownicy. Nie chce mi się tworzyć nowego tematu.

Nie wiem jak się stało, że znalazłem się na zupełnie niezgodnym ze mną kierunku (technik informatyk). Jestem już na drugim roku, a za dwa lata matura, którą zdam. I tu nasuwa się pytanie, bo chciałbym pracować na kolei (wiem, że to trochę dziwna droga). Które szkoły wybrać po moim technikum, aby zostać chociażby kierownikiem pociągu? Myślę, że to dobry fach, w którym mógłbym się spełnić. Pytam całkiem poważnie, a mieszkam w mieście raczej niezwiązanym z kolejnictwem (Rzeszów) i będę musiał dojeżdżać albo rezydować na ten czas w miejscu nauki. Mogą być to szkoły zaoczne, gdyż zarabiałbym w obecnym zawodzie, ale to już inny temat.

Liczę na jakieś ciekawe opinie, które pomogłyby mi wziąć się za tą sprawę przyszłej pracy. Wiem, że nie za bardzo trafiłem z obecnym technikum, ale nigdy nie jest dla mnie za późno.