Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Praca na kolei - jaka przyszłość? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Praca na kolei - jaka przyszłość? (/thread-610.html)

Strony: 1 2 3 4 5


- mikrobart - 02.02.2011

A posiada ktoś informacje na temat wolnych miejsc pracy w spółkach grupy PKP S.A.?


- Lutek - 02.02.2011

Jak Ci blisko do Poznania to złóż cv i list w KW, bo szukają.


- Lubuszanin - 02.02.2011

Chyba administracji :lol: :lol: :lol:
Kto dowodzi tym Tytaniciem? W. Wilkanowicz, oraz Jasiu W. Masz znajomości wśród tych panów? Nie? Pożegnaj się z pracą w KW. Myślę ze warto by założyć watek o KW, byłoby ciekawie.


- Semaforek18 - 25.02.2011

mikrobart napisał(a):A posiada ktoś informacje na temat wolnych miejsc pracy w spółkach grupy PKP S.A.?

Tak! PKP IC S.A. poszukuje maszynistów lokomotyw elektrycznych; jak również pomocników maszynistów. Generalnie maszynistów już brakuje, w każdej spółce kolejowej i aż strach się bać co będzie za rok, dwa...

Lubuszanin, Hehe... przyłączam się do prośby... bo też już ładne kwiatki słyszałem; swoją droga KW poszukuje też maszynistów oraz kierowników pociągów.


- ET40 - 22.03.2011

Pozwolę sobie spowodować, żeby temat "zatoczył koło" 8-)
Pytanie teoretyczne: czy po szkole średniej (technikum niekolejowe) i jakimś ewentualnym kursie mógłbym zatrudnić się jako dyżurny ruchu?


- rustsaltz - 22.03.2011

Jak masz średnie techniczne (czyli matura+egzamin zawodowy), to raczej nie ma problemu. Jeszcze jak masz jakieś wykształcenie związane z prądem, to całkiem fajnie. Oczywiście jak spełniasz wymagania co do zdrowia (wzrok, słuch, ciśnienie, cukier) i akurat są przyjęcia (wiem, że w Katowicach są, nie wiem jak z resztą, najlepiej podejść i zapytać-pracownicy to raczej wiedzą).


- ET40 - 22.03.2011

Akurat niezwiązane z prądem ani mechaniką. Jednak rozumiem, że nie jest to przeszkoda nie do przejścia.
Dzięki za odpowiedź 8-)


- Semaforek18 - 22.03.2011

Z tego co wiem... to jeśli nie jesteś po "technikum kolejowym" tylko innym, to po prostu "przygotowanie zawodowe" jest dłuższe, i może niekoniecznie zaczniesz prace na stanowisku "dyżurnego ruchu"


- Lutek - 22.03.2011

Fakt, co nie oznacza, że po LO nie można być mechanikiem.


- ET40 - 22.03.2011

Semaforek18 napisał(a):Z tego co wiem... to jeśli nie jesteś po "technikum kolejowym" tylko innym, to po prostu "przygotowanie zawodowe" jest dłuższe, i może niekoniecznie zaczniesz prace na stanowisku "dyżurnego ruchu"
No tak, zapomniałem, że niżej od dyżurnego jest jeszcze nastawniczy Smile


- rustsaltz - 22.03.2011

Lutek napisał(a):Fakt, co nie oznacza, że po LO nie można być mechanikiem.
Natomiast OIDP na montera (zapraszamy kamikadzeTongue) instrukcja wymaga, by był ktoś po technikum o kierunku elektrycznym bądź elektronicznym. Po LO to jakieś kursy trzeba robić-nie wiem, nie mój problem.

BTW ponoć jeden z wykładowców na kursie zaczynał tak:
"wiecie państwo, szkolenie dyżurnego trwa 3 miesiące. Szkolenie małpy, aby odpakowywała cukierka, cukierek zjadała, a papierek wyrzucała również trwa trzy miesiące."
Uzupełnienie od pewnego montera:
"za pulpitem to byś małpę mógł posadzić. Ruch by prowadziła, tylko książek nie pisała".

Minę pana nastawniczego, przy którym było to opowiadane trzeba było zobaczyć Big Grin


- Semaforek18 - 22.03.2011

Lutek, Nie masz racji... albo w połowie... o ile pracę u jakiegoś prywaciarza dostaniesz pewnie... to na prace na stanowisku maszynisty czy pomocnika bez technikum, w PKP IC można pomarzyć... domyślam się że podobnie jest w przypadku PKP CARGO.


- Lutek - 22.03.2011

Niemożliwe, kolega robi kurs w Gdańsku, a jest po LO.


- rustsaltz - 23.03.2011

Kurs może każdy zrobić, kto spełnia wymagania. W Cargo ponoć też biorą po liceum (wtedy po prostu dłużej na warsztacie pracujesz).


- Semaforek18 - 23.03.2011

No a ja wiem, że w IC wymagane jest średnie techniczne i mało tego o specjalności "elektrycznej lub mechanicznej"!!!

Może Twój kolega po prostu będzie "mechanikiem" ale nie maszynistą... chodzi mi że będzie pracownikiem warsztatowym...