Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Przyszłość 22WEg-015 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: TABOR KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-8.html)
+---- Dział: ZESPOŁY TRAKCYJNE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-88.html)
+---- Wątek: Przyszłość 22WEg-015 (/thread-7591.html)



Przyszłość 22WEg-015 - Kibelek - 10.01.2021

Witam,
Zastanawia mnie ,jaka przyszłość czeka jedynego wyprodukowanego Elfa 2 dla SKM Warszawa czyli 22WEg-015?
Dlaczego SKM Warszawa nie może podpisać z Pesą umowy/ugody(nie wiem jak to się nazywa w tym przypadku) na przekazanie SKM tego EZT?
Moim zdaniem ten EZT idealnie nadawałby na linię S9 (10 lat temu kursowały tam pojedyncze kibelki https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=55161 , także myślę że cztery człony powinny wystarczyć) czy nawet na S3.

Pozdrawiam


RE: Przyszłość 22WEg-015 - MegaTVHD - 10.01.2021

(10.01.2021, 00:53)Kibelek napisał(a): Witam,

Dlaczego SKM Warszawa nie może podpisać z Pesą umowy/ugody(nie wiem jak to się nazywa w tym przypadku) na przekazanie SKM tego EZT?

Prawo Zamówień Publicznych ogranicza taką możliwość. Wymagany na to byłby oddzielny przetarg (tak jak Polregio kupiło używanego Linka od Pesy).


RE: Przyszłość 22WEg-015 - Kibelek - 10.01.2021

Ciekawe ,co dalej z nim będzie?
Myślę ,że zamontowanie w nim toalety i przemalowanie w barwy innego przewoźnika to nie problem. Moim zdaniem problem leży w układzie drzwi, ponieważ nie każdemu przewoźnikowi będzie on odpowiadał

Pozdrawiam