Zapraszam wszystkich do ściągnięcia programu mojego autorstwa napisanego w języku programowania DELPHI (oczywiście pod windą) który to umożliwia naukę sygn. PKP w/g E1 (IE1) W tej chwili tylko jest czynna PKP (Flaga) CD , DB oraz DR (DDR) zostaną uruchomione do końca maja. /czekam na tłumaczenie :-( /
W przygotowaniu następny ciekawy projekt z mojej strony.
W jednym z tematów na forum jest odczyt z gps i tworzenie za pomocą pewnej strony
graficznego wykresu prędkości względem przebytej trasy.
Pomyślałem że każdy Mikol zamiast takiego wykresu wolałby mieć wykres ale na taśmie z Haslera. . No i więc szykuję taki programik.
RysiekChaszcz ja również programuje w DELPHI tyle że służbowo, ale polecam kompilator Lazarus jego zaletą jest to że można projekty kompilować pod linuxa. No i jest darmowy.
Ja też nienawidzę windy ]-> w tym że, zacząłem programować w latach 80 w TP v1.0 pod 8 bitowym systemem CPM 2.2 mając do dyspozycji 64 Kb ramu i dyskietki 5'25 cala :-)
Nie było wtedy ani windy ani linuxa. Potem po kolei wszystkie wersje TP aż do wersji 7 oraz Free Pascal. (Do dzisiaj mam go na kompie) Niestety korzystam z tego co mam ale już zapoznałem się z Lazarusem i dzisiaj na drugim HD instaluję LInuxa i spróbuję się pobawić z przekompilowaniem moich programów. Niestety ogranicza mnie czas a każdy kto kiedyś programował w językach wysokiego poziomu wie że trochę to zajmuje czasu.
Programy które udostępniam (piszę) traktuję jako hobby a więc jedyne co z tego mam to ]-> mojej kobiety :-)
W celu odświeżenia tematu podaję nowego linka do programu sygnalizacja E1
Niestety stare linki już nie działają.
ten jest aktualny - wersja pod windę http://www.gmfk.pl/pobierz/e1.zip
Jak ten czas leci.
Wersja pod windę dalej jest do pobrania pod linkiem Dla windy e1.zip
No i że już od dłuższego czasu jestem użytkownikiem jedynie słusznego idiotoodpornego systemu z rodziny LINUKS a więc Ubuntu 14.04 postanowiłem od nowa zbudować program
do nauki sygnalizacji w Lazarusie. Niestety nie mogłem przekonwertować plików źródłowych z Delphi gdyż po prostu wcięło je. :-) Wersja dla LINUKSA zawiera jeden plik "signal" i jest dostępna pd adresem: Signal dla pingwina (signal.zip)
U mnie chodzi na dwóch kompach pod ubuntu 12.04 i 14.04. Ja go u siebie dałem do katalogu
"programy" utworzonego w głównym
Tak to wygląda na moim kompie:-)
Jest to oczywiście około 5% tego co ma być ale chciałem zajawkę puścić w celu zorientowania się czy będzie zainteresowanie pod LINUKSA
Zgodnie z obowiązującą instrukcją Ie-1(E-1), definicja sygnału S2 jest inna: Sygnał S2 "Jazda z największą dozwoloną prędkością".
Komentarz pod rysunkiem sygnału (w instrukcji) zawiera słówko "jeżeli" - Ty zamieniłeś ten komentarz w imperatyw, a to błąd.
Jeżeli opisy pozostałych sygnałów zawierają podobne przekłamania, to szkoda Twojej pracy...
Przecież napisałem że to test. Opisy dla Linuksa mam gotowe zgodne z Ie1 i wstawię je po zrobieniu kompletu sygnałów. Mi chodziło czy taki program pod LINUKSEM warto robić. Co do E1 pod windą to robiłem go parę lat temu i nie mam możliwości zmiany opisów. Dzięki za info i już dzisiaj włączam nowe prawidłowe OPISY
:-) :-)
P.S. Program jest przeznaczony dla ludzi nie mających nic lub mało wspólnego z koleją a więc minimum opisu maksimum obrazków.
Czy zapoznałeś się z moją poprzednią wersją pod Wine ?????????
NAPRAWDĘ TYPOWY POLACZEK JAK I NA INNYCH FORACH - UJADAĆ , ZNISZCZYĆ ITD.
PROGRAM NIE JEST PRZEZNACZONY DLA PRACOWNIKÓW PLK TYLKO DLA OSÓB NIE ZWIĄZANYCH Z KOLEJNICTWEM
PO TAKIM KOMENTARZU TO SIĘ RZYGAĆ CHCE I ODECHCIEWA SIĘ COŚ ROBIĆ DLA INNYCH