Liczba postów: 6 881
Liczba wątków: 156
Dołączył: 04.06.2010
Reputacja:
26
http://www.youtube.com/watch?v=cq4ih4OR3Ds
Taka sobie opowiastka, wiele nowego nie wnosi, dobra do pokazania w podstawówce (klasy 1-3), można było się bardziej wysilić. M.in. PLK się pod tym popisuje.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Liczba postów: 1 558
Liczba wątków: 65
Dołączył: 15.11.2014
Reputacja:
0
A w tle PB :-).
Szczerze, nie wiem czy film nie jest raczej dla klas trochę starszych, np. 4 - 6.
1 - 3 mogą nie zrozumieć, dla dorosłych faktycznie nic nie wnosi, a gmibazy i tak oleją temat i będą kpić. Liceum powinno być już trochę mądrzejsze więc dla nich to z kolei zbyt "infantylne".
Więc chyba tylko te klasy 4 - 6, a i tak uważam że mogło to być ciekawsze i można było poruszyć temat np. nie poruszania się po obiekcie bez opieki dorosłego, pokazać kwestię przechodzenia przez pasy z sygnalizacją / przejazd kolejowy. Jak zachować się gdy się ktoś zgubi - przecież do dzisiaj panuje moda straszenia małych dzieci policjantem
(nie wnikajmy czy bezpodstawnie :-) ). Dziecko powinno wiedzieć że jak coś się stanie / zgubi się to musi szukać policjanta / strażaka / konduktora.
Pozdrawiam
sm31-131
Liczba postów: 1 558
Liczba wątków: 65
Dołączył: 15.11.2014
Reputacja:
0
kazio, strażacy jeżdżą także do wypadków, uwięzionych zwierząt, szalejących owadów, do usuwania chemikaliów, usuwania niebezpiecznych elementów z dachów i do wielu innych czynności. Mi bardziej chodziło w tym kontekście o służby "mundurowe". Niech to będzie nawet strażnik miejski, ochrona obiektu, żołnierz. Kiedyś mówiło się strażak, policjant, żołnierz dzisiaj jest straż miejska, ochrona itp. To są zawody(w większości) które powinny budzić zaufanie z jednej strony, z drugiej strony są to osoby łatwo rozpoznawalne i dlatego dziecko powinno wiedzieć że do nich może zwrócić się o pomoc.
Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)