Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Dołączył: 01.05.2013
Reputacja:
0
Witam. Jestem uczniem technikum kolejowego i otrzymałem od mojego profesora temat pracy który jest dla mnie nie lada problemem. Urządzenia ochrony przeciwpożarowej i przeciwporażeniowej stosowane w pojazdach trakcyjnych”. Wszystko ok, ale właściwie co to są za urządzenia? Bo ok, na lokomotywie jest gaśnica w nowszym taborze zapewne czujniki dymu, ale co jeszcze bo ani ja ani moj ojciec maszynista nie jest w stanie mi nic powiedzieć na ten temat. Przeciwporażeniowe urządzenia to druga zagadka, bo przez poorażenie rozumiem to ze "walnął" mnie prąd, czyli idzac tym tokiem urzadzeniem ktore zabezpiecza przed porazeniem jestem ja sam....? Instrukcje , BHP, czy ir-1 nie pomagaja mi bo jest tam opisane postepowanie w czasie pozaru. Nie oczekuje podania mi wszystkiego na tacy, ale prosil bym o pomoc w tym temacie. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Liczba postów: 110
Liczba wątków: 4
Dołączył: 03.04.2013
Reputacja:
0
Co do ochrony przeciwporażeniowej to proponuję zajrzeć do materiałów SEP i od razu cię powinno "oświecić". Swoją drogą, co teraz uczą w tych technikach...
Liczba postów: 6 881
Liczba wątków: 156
Dołączył: 04.06.2010
Reputacja:
26
W lokomotywach spalinowych są gaśnice, w nowszych system gaszenia uruchamiany automatycznie. Oczywiście w jednych i drugich są urządzenia sygnalizacji pożaru.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Liczba postów: 2
Liczba wątków: 1
Dołączył: 01.05.2013
Reputacja:
0
A czy mógł bym ewentualnie prosić o jakieś zródła, które mogły by mi pomóc w napisaniu tej pracy. Internetowe, badz jakies książki, gazety, instrukcje cokolwiek co mogło by mi przyblizyć konstrukcje systemów gaśniczych. Bo niestety zródła, które ja posiadam nic nie wspominają niestety o tym.