Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Książki kolejowe
#61
Posiadam. Warto, jeżeli ktoś interesuje się LHS-em i gagarami. ;-)
Odpowiedz

#62
Potwierdzam, ksi±¿ka jest bardzo dobra, ciekawostki historyczne i niez³e zdjêcia. Poch³on±³em j± w jeden wieczór :-D
Odpowiedz

#63
http://www.czarne.com.pl/?a=699

Coś dla fanów książek podróżniczych - tym razem na głównym planie pociąg, podobno niezła książka, kto ma dostęp, niech kupuje i publikuje recenzję na ForumKolejowe.pl ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#64
Encyklopedia lokomotyw - pożyteczne dzieło, daje szeroki przegląd taboru z całego świata; jest to jedyna znana mi książka opisująca lokomotywy australijskie czy nowozelandzkie niestety sporo błędów.
Zupełne bzdury jeżeli idzie o pojemności skrzyń wodnych w tendrach (lub na parowozach tendrzakach) - podejrzewam nieumiejętność przeliczania angielskich i amerykańskich jednostek objętości na metryczne. Może bezpieczniej było kupić wersję angielskojęzyczną, ale nie odważyłem się. Mogę czytać o kolejach po niemiecku, rosyjsku, czesku, oale mój angielski jest za słaby.
Wiele błędów w tej książce wykrył kol. Daweo (zapraszam do lektury jego postów na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.parowozy.net">www.parowozy.net</a><!-- w -->).
Terczyński -to dla mnie podstawa taboroznawstwa.
Najszerszy wybór parowozów, jakie kursowały u nas - Jan Piwowonski, "parowozy kolei polskich", WKiŁ chyba rok 1978. Niestety wznowien nie było.
Romek_L
Odpowiedz

#65
Atlas Lokomotyw 2007 autorstwa P. Terczyńskiego - wg ogłoszenia w Świecie Kolei jest w ofercie Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych ( http://kmk.poznan.pl/ ).
Także widzę tę książkę w Kolpressie:
http://www.kolpress.pl/tabor-kolejowy,51.html
Romek_L
Odpowiedz

#66
Przydało by się nowe wydanie tego atlasu.
Odpowiedz

#67
RomekL napisał(a):Także widzę tę książkę w Kolpressie:

Do kupienia także w księgarni Eurosprinter.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#68
1000 lokomotyw -niestety sporo błędów, wiele wygląda na popełnione przez tłumacza (np.: parowóz z urządzeniem do prostego rozprężania pary - a chodzi o silniki jednostopniowe, zwane także jednoprężnymi), ale znalazłem i taki, gdzie trzeba by dotrzeć do oryginału: W opisie parowozu niemieckiej serii 03, w którejś z odmian z nowym kotłem wykonanym w latach 1950ych jest mowa, ze kocioł był w całości wykonany z żeliwa. Dla mnie i tak oczywiste, że jedyna żeliwna część kotła do rusztowinyWink, ale jakiś czytelnik słabiej przygotowany technicznie mógłby uwierzyć.
Zdjęcia fajne, 1000 lokomotyw można traktować jako album z taborem kolejowym świata, ale nie można temu dziełu ufać w sprawach technicznych.
Dobór materiału jest czasem dziwny: Np. z terenu byłej Jugosławii są pokazane tylko parowozy, dla równowagi - z Grecji jest tylko tabor spalinowy aktualnie eksploatowany.
Fakt, że Niemcy są potraktowane szczegółowo i wszechstronnie - jest znaczna większość serii parowozów przejętych przez DRG (Deutsche Reichsbahn Gesellschaft, utworzone po I. wojnie światowej).
Romek_L
Odpowiedz

#69
Witam!
Po woli odrabiam zaległości na forumWink ( bo studia praca i mikolstwo jest trudne do pogodzeniaWink )
Jeżeli chodzi o książki, to posiadam prawie 150 książek o tematyce kolejowej i około kolejowej (prawie wszystkie książki z WKiŁ, dawniej zwanego WK o typach lokomotyw, znaczną cześć biblioteczki maszynisty parowozowego, podręczniki maszynistów 3 trakcji, oraz książki o budowie podzespołów i sposobach napraw urządzeń kolejowych a także podręczniki z byłych klas trakcji technikum kolejowego), to tak z grubszaWink
Jeżeli potrzebuje ktoś skanu lub zawartości książki, a będę miał czas i egzemplarz to chętnie wyśle skanyWink
Dla wyjaśnienia książki zbieram już około 5 lat, poprzez allegro, a co do kupowania na imprezach kolejowych, to często po prostu powód nie kupienia jest prozaiczny... kasa...
Mam też malutką prośbę, jeżeli ktoś posiada kompletny egzemplarz Podręcznika Maszynisty Parowozowego Teobalda Neumana, to był bym wdzięczny za informacje bo potrzebuje skan kilku stron które mi brakuje w moim egzemplarzu.
Odpowiedz

#70
mikrobart napisał(a):"Wielki bazar kolejowy"

Coś dla fanów książek podróżniczych - tym razem na głównym planie pociąg, podobno niezła książka, kto ma dostęp, niech kupuje i publikuje recenzję na ForumKolejowe.pl

A ja nawet to mam, ale jeszcze nie przeczytałem.

Tymczasem polecam "Szkoła Maszynisty - podręcznik dla urzędników dróg żelaznych i uczniów szkół technicznych"

Jest dostępne online i baaardzo przyjemnie się to czyta.
http://www.polona.pl/dlibra/doccontent2 ... =1&lang=en
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#71
Jeszcze mam książkę z różnymi parowozami(są też polskie), ale nie ma tytułu(bardzo poniszczona).
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#72
karolmaszynista, to jakiś album czy książka bardziej techniczna?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#73
mikrobart napisał(a):karolmaszynista, to jakiś album czy książka bardziej techniczna?
to takie rysunki lokomotyw(czasem można pomyśleć, ze zdjęcie) z danymi technicznymi i historią. Ale już chyba nie kupisz.
Mam też 1000 lokomotyw(każdy chyba wie co to) i Nowy wymiar lokomotyw w Polsce(wyd. Carta Blanca, nie tylko produkcji polskiej, ale tylko te użytkowane w Polsce).- zdjęcia, seria, typ, opis np. lata budowy, kilka zdjęć kabin(m.in. EU07,SM42),słowniczek. Ogółem bardzo ciekawe książki, można czytać wielokrotnie.
http://www.vagonweb.cz/razeni/index.php?rok=2014 Zestawienia składów, m. in. w Polsce. Potwierdzam zgodność z rzeczywistością
Odpowiedz

#74
Dla wszystkich zainteresowanych historią kolei w Polsce polecam książkę: "Polskie Koleje Państwowe 1918-1928", dostępną w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej
http://www.wbc.poznan.pl/Content/73725/ ... ju_browser
Można w niej znaleźć bardzo dużo danych statystycznych czy danych finansowych, a także zarys historii kolei po I wojnie światowej (np. ile każdy zaborca zostawił taboru). Na ostatniej stronie mapa przedwojennych linii kolejowych.
Odpowiedz

#75
@ Maciek, napisałeś: Mam też malutką prośbę, jeżeli ktoś posiada kompletny egzemplarz Podręcznika Maszynisty Parowozowego Teobalda Neumana, to był bym wdzięczny za informacje bo potrzebuje skan kilku stron które mi brakuje w moim egzemplarzu.
Otóż mam tą książkę i chętnie prześlę Tobie skany brakujących stron. Daj tylko znać, które strony potrzebujesz, no i adres e-mail :-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy takie książki o polskiej kolei istnieją? Jackol 0 2 673 14.09.2021, 10:54
Ostatni post: Jackol
  Książki fabularne KeM9T 1 3 153 06.01.2020, 11:03
Ostatni post: rustsaltz
  Książki z tematem kolejowym DamianT 4 4 161 03.08.2015, 09:15
Ostatni post: DamianT
  Książki o pociągach japońskich xlucas87x 0 3 462 07.09.2014, 21:11
Ostatni post: xlucas87x
  Książki o sygnalizacji kolejowej grzegorz21mk 2 4 032 10.09.2012, 19:13
Ostatni post: grzegorz21mk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.