15.12.2011, 21:41
Obleśny Szczur napisał(a):Nie ma być ładna tylko niezawodna, ekonomiczna i z dużym przyspieszeniem.
Cytat:wreszcie jakaś porządna prędkość i dobre przyśpieszenie
To może delikatnie sprowadzę na ziemię. Każdy wie, od czego zależy przyspieszenie: od siły i masy. W tym przypadku siła pociągowa (na starcie) EU07A wynosi 280kN, a EU07.... też 280kN.
Charakterystyka została nieznacznie podniesiona, ale to nie oznacza, że będzie lepsze przyspieszenie (jakoś zauważalnie).
Nie oczekujcie cudów od 80 tonowej maszyny. 280kN to i tak maksimum, jakie da się osiągnąć przy dobrej przyczepności. 88-tonowe Traxxy i Siemensy chwalą się 300kN na rozruchu, ale tu też trzeba nieco cudować, albo najlepiej narysować po swojemu charakterystykę
Tu całe zwiększenie mocy poszło na podniesienie charakterystyki w strefie od 70km/h w górę, dzięki czemu maszyna może osiągnąć prędkość 160km/h z nie za ciężkim składem (zapas przy 160km/h - 60kN na przyspieszanie).
Cytat:No to jednym słowem znów odwalili manianę nie dając takich urządzeń, które pozwoliłyby obsługiwać połączenia międzynarodowe.Ciężko zdobyć miejsce na to urządzenie przy obecnym rozplanowaniu np podwozia. Żeby to zrozumieć, trzeba zobaczyć jak duże są transformatory wożone na Traxxach i Bombardierach wielosystemowych.
Poza tym... nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile się wiąże z tym problemów. A skończyło by się na tym, że pierwsza sztuka by ze 2 lata czekała na dopuszczenia u sąsiadów przy 25kV/50Hz i 15kV/16,66Hz.
Cytat:A tak z innej beczki... Dlaczego EU, a nie EP? Czyżby miała też ciągnąć towarowe?
Charakterystyka dalej to umożliwia, nawet powinno iść to lepiej niż w przypadku starych EU07. Poza tym mam nadzieję, że zrobili próbę ze składem, choćby dla zmierzenia faktycznej charakterystyki.
No i ciekawy jestem faktycznej energochłonności tej maszyny. Porównania EN57AKM i klasycznych EN57 pokazują, że zysku energii nie ma, jeżeli chcemy wykorzystać parametry nowej jednostki (prędkość i przyspieszenie).