Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EN57 - 50 lat w służbie
#61
Jak ktoś lubi jeździć przy otwartych i ryzykować to jego problem. Inna rzecz, że jak dojdzie do tragedii to zaczną to przestrzegać.
Odpowiedz

#62
A ja mam pytanie, mianowicie ile Enek można połączyć ze sobą w jeden skład? Wiem, że na pewno dwie, bo widziałem, ale ile można maksymalnie?
Odpowiedz

#63
Bywały w historii składy 3xEN57 - na przykład pociągi na Woodstock. Jednak jaka jest maksymalna ilość EZT tego typu, które można spiąć ze sobą w skład - tego nie wiem.
Jaro

Odpowiedz

#64
Podczas modernizacji odcinka Tczew-Pruszcz Gdański na trasie często można było spotkać 3xEN57, obecnie takie składy również powodu remontów można spotkać w trójmiejskiej SKM.
Odpowiedz

#65
Znalazłem na swoim kanale taki o to filmik z trzema EN57 jako Ś.P. pociąg przyspieszony GLIWICZANIN:

Odpowiedz

#66
EN57 w trakcji potrójnej nie jest rzadkością, ostatnio (nie do końca z własnej woli) spędziłem ponad godzinę na stacji w Tłuszczu i mniej więcej połowa składów Kolei mazowieckich to były 3xEN57. Tylko jeden pociąg (bodajże do Ostrołęki) pojechał jako 1xEN57. Myślę, że "ograniczenie" to 3 jednostek wynika raczej z długości peronów na mniejszych stacjach (200m).
Odpowiedz

#67
Nawet nie tyle, że za krótkie perony, choć to też prawda. Nie pamiętam już w którym to roku było (ale mniejsza z tym), zrobiono test 4xEN57, który wykazał, że były problemy z otwieraniem drzwi i elektryką, więc zaniechano takich rozwiązań, mimo, że PaFaWag w czasie produkcji ustalił właśnie taką maksymalną ilość połączonych EN57 w trakcji ukrotnionej (4 jednostki).
After student session. Na kolejowe sprawy już czas
Odpowiedz

#68
W potrójnym zestawieniu to się nawet jechało i o ile dobrze pamiętam, to był to własnie Gliwiczanin, którego możemy obejrzeć na filmiku Bartka.

A co powiecie na to? http://rail.phototrans.eu/14,26903,0.html Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#69
W EN57 którym ostatnio wykonano naprawę rewizyjną w NEWAG S. A. wszystkie posiadają zamontowany pulpit dla kontroli otwarcia drzwi w 3 złączonych jednostkach razem, ponadto powyżej kilkunastu km. powinno nastąpić blokowanie otwarcia drzwi przez pociągnięcie za dźwignię otwierania awaryjnego. A co do zacinających się drzwi i innych, padających sprężarek i innych awarii, to jako pracownik jednego z ZNTK, muszę stwierdzić że masa tych usterek powstaje tylko poprzez sposób naprawy ( dokładnie to to że PR czy inny przewoźnik chce zapłacić jak najmniej, a "fachowcy" z ZNTK-ów muszą naprawić w tej cenie, co niestety powoli doprowadza do niszczenia taboru).
I jeszcze jedna ważna refleksja nasuwa mi się na koniec, EN57 czy tym podobne pojazdy kolejowe jest obliczony w ten sposób, by mógł przejść dużą ilość napraw i dalej jeździć, dlatego spokojnie mają 40 lat i jeszcze są sprawne, a co do nowych EZT które muszą spełniać ostre wymogi stosunku masy do pobieranej energii i jeszcze jak najniższy koszt produkcji to maksymalnie 15-20 lat służby.
Dla pasażera EN 57 może być bardzo dobrym taborem, tylko niech ktoś wymieni siedzenia typu plastik, okna na nowe z szybą zespoloną, zamontuje nowe wygłuszenie w ścianach, oraz zrobi porządek z ogrzewaniem, by działało wtedy kiedy potrzeba, a nie często grzało tylko w połowie składu, bo tak jest w Małopolskim ZPR.
Po tych usprawnieniach spokojnie można życzyć 70 lat naszym kibelkom :-D
Odpowiedz

#70
Maciek napisał(a):powyżej kilkunastu km. powinno nastąpić blokowanie otwarcia drzwi

powyżej czego? masz na myśli prędkość?

mikrobart napisał(a):z tego co wiem, to zmodernizowane EN57 dla łódzkiego czy dla KM już mają te czujniki.

Mają, jak ktoś stoi w drzwiach po odjeździe, to z głośników odzywa się karcący głos - i wszyscy pasażerowie wystraszeni podskakują ;-)

przem710 napisał(a):Ma być przede wszystkim wygodnie, plastik nie daje tej możliwości.

Niektórym podobno one odpowiadają. Wydaje mi się, że to zależy od indywidualnego dopasowania wzrostu i naturalnych krzywizn kręgosłupa ;-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#71
Cytat:
psim napisał(a):
Maciek napisał(a):powyżej kilkunastu km. powinno nastąpić blokowanie otwarcia drzwi

powyżej czego? masz na myśli prędkość?

No oczywiście, tak samo jest w wagonach pasażerskich wyposażonych w drzwi automatyczne. Powyżej pewnej prędkości (coś około3-5 km/h ) następuje ich automatyczne zamknięcie i są zablokowane do czasu aż ich prędkość nie spadnie do tych 3 km/h, dopiero wtedy można je ponownie otworzyć.
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#72
psim napisał(a):Wydaje mi się, że to zależy od indywidualnego dopasowania wzrostu i naturalnych krzywizn kręgosłupa

Plastik bywa wygodny na zmodernizowanych odcinkach torów bezstykowych - na stykach (tym bardziej w kiepskim stanie) zaczyna się mordęga, bo ostro buja.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#73
Ja cenię EN 57 wyżej jak te nowoczesne składy. Niestety te składy zaczynają się robić coraz starsze, choć liczbą awarii i tak nie jest źle. Co do siedzeń zależy. Plastyk łatwiej utrzymać w czystości i się nie zaparza. Skaj w lecie, czy przy ogrzewaniu w daleką trasę jest mniej wygodny.
Odpowiedz

#74
kris123 napisał(a):Ja cenię EN 57 wyżej jak te nowoczesne składy.

Ja też, ale zależy kiedy. Jak miałbym nim jechać do Krakowa, to bym już ich tak nie cenił. ;d Mają jednak swój klimat, czego nowoszesne nie mają.
Odpowiedz

#75
kris123 napisał(a):Skaj w lecie, czy przy ogrzewaniu w daleką trasę jest mniej wygodny.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. To właśnie plastik w zimę nagrzewa się do takiej temperatury, że w tyłek robi się gorąco.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.